PRZEBARWIENIA

PRZEBARWIENIA
linia

przebarwienia

ALMA LASERS DYE VLRECITISES CT YELLOW PEELFERULAC PEELMEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA FRAKCYJNAKWAS FERULOWY DNA RECOVERY PEELNOMELAN COFEICO DESPIGMENTANTEAQUASHINE
DYE-VL
naczynka, przebarwienia, rumień

Zabieg DyeVL to nowatorskie rozwiązanie likwidacji przebarwień skóry, naczyń pajączków, naczyniaków jak i rumienia. Proces oparty jest na wykorzystaniu trzech serii filtrów, które koncentrują światło w węższym zakresie. Emisja światła z przedziału 500 – 600 nm ogranicza narażenie skóry na ekspozycję innych długości światła, a to oznacza większą efektywność terapii w stosunkowo krótkim czasie.

Opis zabiegu

Zabieg z użyciem głowicy DyeVL służy likwidacji przebarwień i zmian naczyniowycg bazując na długości światła dobrze pochłanianego przez melaninę. Termiczne zniszczenie komórek następuje na skutek podgrzania komórek zawierających barwnik. W efekcie bezpośrednio po zabiegu przebarwienie na skórze ciemnieje, a następnie wchłania się i ginie. Zabieg jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny z uwagi na zastosowanie końcówki chłodzącej skórę. Istotnym elementem jest brak konieczności rekonwalescencji po terapii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wskazania do zabiegu

– likwidacja efektów fotostarzenia się skóry,
– zaburzenia pigmentacyjne
– zmiany naczyniowe,
– trądzik różowaty.

Zalecenia po zabiegu

– bezwzględna ochrona przed słońcem – zakaz opalania się,
– unikanie sauny, zmiany temperatur i wysiłku fizycznego przez co najmniej 7 dni.

Przeciwwskazania

– ciąża,
– cukrzyca,
– bielactwo,
– łuszczyca,
– padaczka,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– świeża opalenizna,
– stosowanie ziół tj. dziurawiec, nagietek,
– spożywanie alkoholu 24 godziny przed zabiegiem,
– leki światłouczulające tj. tetracykliny, retinoidy, p.depresyjne.

Zaleca się wykonanie kuracji w serii 4-6 zabiegów co 3-6 tygodni w zależności od indywidualnych problemów skórnych.

RECIZEST CT YELLOW PEEL

Zabieg złuszczający Retises CT

To zabieg złuszczający, którego główną substancją aktywną jest retinol oraz wit. C. Przeciwdziała procesom starzenia się skóry, spłyca zmarszczki, rozjaśnia płytkie przebarwienia, zmniejsza widoczność porów poprzez wygładzenie, napina i poprawia jej jakość. W trakcie zabiegu aplikuje się preparat, z którym klientka wychodzi z gabinetu i zmywa go po określonym czasie ok. 8 godzinach. Podczas zabiegu możliwe jest lekkie mrowienie bądź podszczypywanie, ale nie są to intensywne reakcje. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu skóra się nieco błyszczy, nie ma podrażnienia, ani żadnych innych szczególnych odczuć. Nie można nakładać makijażu, więc zabieg należy zaplanować tak, aby bezpośrednio po, móc pojechać do domu. Pierwszego dnia po zabiegu jest silne uczucie napięcia, a cera jest rozpromieniona. Od drugiego dnia może zacząć się złuszczanie naskórka, początkowo delikatne przechodzące z dnia na dzień w silne. Przez 3-4 dni po zabiegu nie powinno się malować, należy w tym czasie stosować zalecaną pielęgnację.Podczas złuszczania nie należy zrywać odchodzącego naskórka.

Efekty po zabiegu są porównywalne do tych po bardziej agresywnych peelingach chemicznych. W zależności od wyjściowego stanu skóry, można już po pierwszym zabiegu uzyskać mocny efekt poprawy jakości skóry oraz jej napięcia. Skóra staje się rozświetlona, wygładzona, a zmarszczki zdecydowanie mniej widoczne. Częstotliwość zabiegu dobierana jest indywidualnie do potrzeb klientki.

Głównym przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia, a także przebywanie na słońcu, zakażenia skóry w obszarze zabiegowym, skłonność do bliznowców.

FERULAC PEEL

Ferulac Peel to peeling nowej generacji oparty o nanotechnologię. To nowoczesna, nieinwazyjna metoda walki z problemami skórnymi: łojotokiem, wiotkością, nadmiernym wysuszeniem czy przebarwieniami skóry, która zapewnia szybkie i spektakularne efekty bez konieczności uczestniczenia w długotrwałej i bolesnej terapii.

Ferulac Peel dzięki właściwościom zawartego w nim kwasu ferulowego działa niejako na kilku poziomach: odmładza i rozjaśnia skórę, chroni ją przed negatywnymi skutkami promieniowania UVA/UVB oraz działa przeciwzapalnie. Zabieg wskazany jest osobom, których skóra jest sucha,  pozbawiona jędrności i elastyczności, ma zauważalne przebarwienia, sprawia wrażenie zmęczonej, szarej, pozbawionej blasku, jest skórą problematyczną – peeling jest pomocą w leczeniu trądziku oraz blizn potrądzikowych, nosi charakterystyczne cechy „skóry palacza”.

Efekty stosowania peelingu ferulac peel: wyraźne rozjaśnienie i poprawa kolorytu skóry. Po zabiegu cera pacjenta staje się świetlista, jędrna, a większość problemów (blizny potrądzikowe, przebarwienia, zmarszczki) znika bez śladu lub ulega znaczącej redukcji. Skóra staje się również napięta i zyskuje utraconą sprężystość i elastyczność.

Ferulac Peel doskonale i głęboko nawilża skórę, a także normalizuje pracę gruczołów łojowych. Świetnie sprawdza się jako wsparcie w leczeniu trądziku pospolitego i blizn różowatych.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA FRAKCYJNA

Istotą zabiegu jest tworzenie w skórze mikronakłuć, których funkcją jest zapoczątkowanie szeregu procesów regeneracyjnych oraz zwiększenie przepuszczalności skóry dla składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Powstające w czasie zabiegu mikrouszkodzenia, o głębokości zależnej od długości zastosowanych igieł, pobudzają podziały komórkowe w obrębie warstwy podstawnej naskórka, pobudzają fibroblasty do syntezy kolagenu oraz glikozaminoglikanów. Powoduje to wzrost grubości żywych warstw naskórka i zwiększenie wytwarzania lipidów cementu międzykomórkowego, czego efektem jest poprawa nawilżenia skóry. Efektem tych procesów jest wygładzenie zmarszczek, blizn i rozstępów oraz zwiększenie jędrności skóry.

Wskazania do wykonania zabiegu:
- fotostarzenie
- przebarwienia
- zmarszczki, wiotkość skóry
- skóra sucha, zmęczona, wymagająca regeneracji
- cellulit
- rozstępy, blizny (potrądzikowe, pooperacyjne)

KWAS FERULOWY DNA RECOVERY PEEL

Jest to system nanosomowego peelingu, który naprawia uszkodzenia skóry wywołane przez słońce oraz upływ czasu, a także zapobiega ich powstawaniu. Efektem działania składników peelingu jest ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA komórek skóry, a tym samym spowolnienie procesu fotostarzenia skóry.

Poprawia koloryt, redukuje przebarwienia i nadaje blask skórze. Obserwowana jest znaczna poprawa struktury skóry, wzrasta elastyczność oraz jędrność. Naprawa uszkodzeń i poprawa wyglądu skóry jest efektem synergistycznego działania składników peelingu takich jak:

- kwas ferulowy 14% – chroni skórę przed skutkami oddziaływania promieniowania UVA i UVB. Zapoczątkowuje i wspomaga działanie innych fotoprotektorów. Pomaga minimalizować uszkodzenia w komórkach skóry spowodowane działaniem promieniowania UVA i UVB, chroniąc komórkowe DNA. Neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie antyoksydantów - witamina E i C. Redukuje zapalenie i rumień wywołany przez proces oksydacyjny (utleniający) zachodzący w skórze przy współudziale wolnych rodników. Hamuje działanie tyrozynazy;

CZYTAJ WIĘCEJ

– retinol – stymuluje proliferację keratynocytów. Chroni, naprawia i pobudza produkcję włókien kolagenu. Moduluje aktywność zmienionych melanocytów;

– czynniki wzrostu (EGF, TGF – beta2) – stymulują aktywność fibroblastów i keratynocytów. Pobudzają, zwiększają i przyspieszają naprawę naskórka oraz syntezę kolagenu;

– enzymy naprawcze DNA (fototoliaza, endonukleaza, egzoonukleaza) – naprawa uszkodzeń (powstałych w wyniku działania wolnych rodników ) zmian w budowie zasad azotowych na nici DNA;

– cynk i aminokwasy – stabilizują nici DNA

Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu!

Zalecana ilość zabiegów: 5-10

Odstęp czasu między zabiegami: 14 dni

NOMELAN COFEICO DESPIGMENTANTE

Zabieg średniogłębokiego złuszczania. Kuracja silnie rozjaśniająca, redukująca przebarwienia powierzchowne i głębokie, zapobiegając ich nawrotom.

Przeznaczony dla skór z przebarwieniami pigmentacyjnymi zarówno powierzchownymi jak i melasmą na poziomie skóry właściwej.

Efektywność zabiegu warunkuje kwas kawowy zawarty w preparacie. Chroni DNA komórkowe i działa chemoprewencyjnie. Hamuje tyrozynazę, enzym uczestniczący w procesie melanogenezy. Resetuje błędnie namnażające się melanocyty sprawiając, że zachowują się jak zdrowe komórki przez ok 12 miesięcy.

AQUASHINE
Rewitalizacja i Rozjaśnienie

Wyjątkowa, głęboka mezoterapia z aktywnym kompleksem peptydowym dla skóry pozbawionej blasku, z przebarwieniami. Wyrównuje koloryt, nawilża i rozjaśnia przebarwienia już po pierwszym zabiegu.

W skład AQUASHINE Rewitalizacja i Rozjaśnienie wchodzą:

• nieusieciowany kwas hialuronowy, całkowicie biodegradowalny w stężeniu 1,5%.
• kompleks peptydowy:
- CG-TGP2 (Oligopeptide-34),
- CG-Seperin (Oligopeptide-72),
- CG-Purilux (Oligopeptide-51),
- CG-Flatin (Oligopeptide-23),
• kompleks odżywczy: 14 witamin, 24aminokwasy, 8 minerałów i koenzymów, 5 kwasów nukleinowych.

Działanie peptydów polega m.in. na pobudzaniu komórek skóry do syntezy kolagenu i elastyny, odpowiadających za jej napięcie, jędrność i elastyczność. Peptydy biomimetyczne, stymulują naturalne mechanizmy naprawcze i regeneracyjne naszego organizmu.
Nieusieciowany kwas hialuronowy działa silnie nawilżająco. Kompleks odżywczy stymuluje procesy naprawcze, odżywia i rewitalizuje skórę.

EFEKTY:
• redukuje przebarwienia skóry, plamy starcze i piegi, wyrównuje koloryt skóry zmniejszając proces syntezy melaniny,
• zapobiega procesowi nadmiernej hyperpigmentacji,
• wyrównuje koloryt skóry,
• redukuje zmarszczki i poprawia jędrność i elastyczność skóry, dzięki tworzeniu nowych komórek skóry,
• rewitalizuje zmęczoną i przesuszoną skórę, stymulując proliferację komórkową,
• nawilża i odżywia skórę dzięki higroskopijnym właściwościom kwasu hialuronowego.

wydobądź to co w tobie piękne
linia

W każdej kobiecie jest piękno, tylko nie każda kobieta wie jak je wydobyć.
Salon urody Cosmex oferuje szereg zabiegów pozwalających wydobyć z nas to co piękne i wyjątkowe.