PODOLOGIA

PODOLOGIA
linia

podologia

PEDICURE MEDYCZNYUSUNIĘCIE ODCISKUWRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ / ZAŁOŻENIE KLAMRYWRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ / KLAMRA ONYCLIPY
PEDICURE LECZNICZY

Pedicure leczniczy (medyczny, specjalistyczny) jest podstawowym zabiegiem podologicznym polegającym na oczyszczeniu powierzchni podeszwowej stopy. Usuwanie zrogowaciałych komórek, które nazywa się nagniotkami, modzelami i odciskami jest wykonywane z dużą dokładnością, w taki sposób, aby nie naruszyć ciągłości naskórka.

Podczas zabiegu również opracowane są przestrzenie międzypalcowe. Wszelkie zrogowacenia zostają usunięte, a skóra stóp odzyskuje miękkość i elastyczność. Kolejnym etapem zabiegu jest oszlifowanie paznokci, nadanie im prawidłowego kształtu, oraz usunięcie narastających skórek. Na zakończenie zostaje zastosowany odpowiedni do Twoich stóp krem.

USUNIĘCIE ODCISKU

Odciskami nazywamy obszary zrogowaciałego naskórka. Odciski powstają jako reakcja obronna skóry na miejscowy ucisk, w wyniku którego komórki rogowe są wgniatane w głąb skóry, powodując silny ból. Problem odcisków najczęściej dotyczy osób z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym. Odciski najczęściej pojawiają się na: przodostopiu, grzbietowej stronie palców, między palcami stóp oraz sporadycznie w okolicy pięt.

Nieusuwane odciski są wgniatane coraz głębiej w skórę, powodując duży dyskomfort w postaci stałego bólu. Dodatkowo odciski mogą wniknąć poza skórę właściwą i być przyczyną stanów zapalnych. Dlatego powinny zostać one natychmiastowo usunięte ze stopy.

Czas terapii i ilość zabiegów jest wprost proporcjonalna do okresu, jaki minął od momentu pojawienia się odcisków. W przypadku leczenia tej dolegliwości obowiązuje zasada, w myśl której, im dłużej zwlekamy z wizytą u podologa, tym trudniej usunąć odciski.

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ / KLAMRA DRUCIANA

Wrastający paznokieć to nadmierny wzrost boczny płytki paznokcia, powodujący odczyn zapalny ze strony wału paznokciowego. Dotyczyć może każdego palca, najczęściej jednak palucha. Główną przyczyną wrastania paznokci są zaburzenia mikrokrążenia w przebiegu różnych chorób naczyniowych, jak i niewłaściwa technika ich obcinania. Zła pielęgnacja polega na zbyt krótkim obcinaniu paznokci, pozostawianiu ostrych lub postrzępionych krawędzi, czy zbyt głębokim wycinaniu bocznych krawędzi płytki. Wszystko to powoduje, że zmniejsza się odległość pomiędzy bocznymi wałami okołopaznokciowymi a paznokciem, co w efekcie powoduje zaginanie się jego bocznych krawędzi, i tym samym wrastanie. Ryzyko choroby zwiększa się także po urazach palucha i noszeniu źle dopasowanego obuwia.

Przyczyny dziedziczenia wrastających paznokci to: długie palce stóp, zaburzenia wzrostu paznokcia, szeroka czy zagięta płytka paznokciowa, taka jak w przypadku paznokcia z podwichniętymi brzegami czy paznokcia łyżeczkowatego.

Klamry drutowe można zakładać nawet wtedy, gdy doszło do stanu zapalnego wału paznokciowego. Podolog zakłada na paznokieć tak zwaną klamrę korygującą. Zabieg jest krótki, bezbolesny. Klamra nie przeszkadza na co dzień. Za to naturalnie zrasta razem z paznokciem. W większości przypadków trzeba więc powtarzać nakładanie klamry. Zabiegi kontynuuje się tak długo, aż problem wrastającego paznokcia zostanie zlikwidowany.

Zadaniem klamry jest odciągnięcie brzegów paznokcia ku górze i skorygowanie jego dalszego wzrostu.

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ / KLAMRA ONYCLIP

Klamra Onyclip to klamra metalowa, pokryta sztucznym tworzywem. Wykonuje się ją z paska twardej, sprężystej stali indywidualnie dopasowując wielkość, długość, grubość oraz kształt paska bezpośrednio pod paznokieć.

Onyclip jest systemem klejonym. Jest to silna klamra i można ją zakładać tuż przy macieżu. Zabieg jest bezbolesny.

STOPY - CENNIK
 
wycięcie odcisków + opatrunek i obciążenie 40zł
założenie klamry drucianej 120zł
założenie klamry metalowej ONLY-CLIP 80zł
zabieg regenerujący z parafiną na ciepło 150zł
pedicure kosmetyczny 60zł
pedicure podologiczny 100zł
+ hybryda 40zł
+ żel 50zł
+ lakier 40zł

wydobądź to co w tobie piękne
linia

W każdej kobiecie jest piękno, tylko nie każda kobieta wie jak je wydobyć.
Salon urody Cosmex oferuje szereg zabiegów pozwalających wydobyć z nas to co piękne i wyjątkowe.