NACZYNKA

NACZYNKA
linia

naczynka

ALMA LASERS DYE VLAZELAC PEEL SYSTEMAZELAC PEELOXYBRAZJA
DYE-VL
naczynka, przebarwienia, rumień

Zabieg DyeVL to nowatorskie rozwiązanie likwidacji przebarwień skóry, naczyń pajączków, naczyniaków jak i rumienia. Proces oparty jest na wykorzystaniu trzech serii filtrów, które koncentrują światło w węższym zakresie. Emisja światła z przedziału 500 – 600 nm ogranicza narażenie skóry na ekspozycję innych długości światła, a to oznacza większą efektywność terapii w stosunkowo krótkim czasie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Opis zabiegu

Zabieg z użyciem głowicy DyeVL służy likwidacji przebarwień i zmian naczyniowycg bazując na długości światła dobrze pochłanianego przez melaninę. Termiczne zniszczenie komórek następuje na skutek podgrzania komórek zawierających barwnik. W efekcie bezpośrednio po zabiegu przebarwienie na skórze ciemnieje, a następnie wchłania się i ginie. Zabieg jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny z uwagi na zastosowanie końcówki chłodzącej skórę. Istotnym elementem jest brak konieczności rekonwalescencji po terapii.

Wskazania do zabiegu

– likwidacja efektów fotostarzenia się skóry,
– zaburzenia pigmentacyjne
– zmiany naczyniowe,
– trądzik różowaty.

Zalecenia po zabiegu

– bezwzględna ochrona przed słońcem – zakaz opalania się,
– unikanie sauny, zmiany temperatur i wysiłku fizycznego przez co najmniej 7 dni.

Przeciwwskazania

– ciąża,
– cukrzyca,
– bielactwo,
– łuszczyca,
– padaczka,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– świeża opalenizna,
– stosowanie ziół tj. dziurawiec, nagietek,
– spożywanie alkoholu 24 godziny przed zabiegiem,
– leki światłouczulające tj. tetracykliny, retinoidy, p.depresyjne.

Zaleca się wykonanie kuracji w serii 4-6 zabiegów co 3-6 tygodni w zależności od indywidualnych problemów skórnych.

AZELAC PEEL SYSTEM

Coraz częściej wśród klientek z cerą problematyczną, łojotokową lub trądzikową zauważa się również tendencje do rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz nadmiernej wrażliwości skóry. Te cechy znacznie utrudniają odnalezienie odpowiedniej pielęgnacji z uwzględnieniem wszystkich przeciwwskazań. Zabieg z kwasem azelainowym to idealna propozycja dla tego typu cery.

Azelac peel to peeling medyczny z kwasem azelainowym , najczęściej polecany dla skóry tłustej, łojotokowej, z trądzikiem pospolitym, a przede wszystkim z trądzikiem różowatym.
Kwas azelainowy ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Zmniejsza wydzielanie łoju oraz normalizuje proces keratynizacji naskórka, przynosząc znaczną poprawę skórze tłustej i zanieczyszczonej.

Azelac Peel polecany jest osobom z trądzikiem różowatym, gdyż wycisza i likwiduje krosty , grudki oraz rumień. - Dzięki zdolnościom hamowania enzymu tyrozynazy, reguluje proces pigmentacji skóry i kontroluje wydzielanie melaniny odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zabieg składa się z  mieszanki  kwasów azelainowych, dostosowanych do różnych typów cery dlatego procedura zabiegowa oraz czas aplikacji kwasów mogą ulegać zmianie.

AZELAC M – (15% Kwas azelainowy. 18% Kwas salicylowy,10% Kwas migdałowy) posiada działanie keratolityczne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, stosowany głównie w celu oczyszczenia skory, redukcji stanów zapalnych, krostek i gródek.

AZELAC RU – (20% Kwas azelainowy, 10% Kwas migdałowy, 5% Kwas fitowy, 5% 4N-butyl rezorcynol, 2% Kwas ferulowy) ten roztwór działa przciwzapalnie i rozjaśniająco, redykuje rumien i przebarwienia pozapalne.

AZELAC PEEL – (20% Kwas azelainowy, 4% Kwas mlekowy, 2% Wyciąg z ostropestu)

AZELAC PEEL

Główne atuty kwasu azelainowego to przeciwbakteryjne działanie dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, a także działanie przeciwzapalne i antyrodnikowe. Daje świetne rezultaty w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego oraz zaskórnikowego. Redukuje przebarwienia po trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym, kosmetycznym, a także opryszczce. Doskonała broń na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. 

Kwas azelainowy stosuje się głównie w leczeniu trądziku pospolitego, zapalnego i niezapalnego trądziku różowatego, w kuracjach dla skóry atopowej, skłonnej do podrażnień i rumienia, skóry wrażliwej z płytkim unaczynieniem. Działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne to duża zaleta tego kwasu. Właściwości wybielające i zdolności hamowania tyrozynazy świetnie sprawdzają się w leczeniu przebarwień skóry (ostudy i przebarwień pozapalnych).

Efekty po zastosowaniu kwasu azelainowego w leczeniu skóry: zmniejszenie wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, skóra staje się gładsza o wyrównanym kolorycie. Ponad to: zmniejszenie zmian trądzikowych i blizn potrądzikowych, a także przebarwień - kwas azelainowy regeneruje skórę dotkniętą problemem trądzikowym. 

OXYBRAZJA

Zabieg wyciszający z Beta Glukanem
Podstawowy składnik Beta-Glukanu pozyskiwany z grzybów Shitake określany jest w medycynie Dalekiego Wschodu jako „eliksir życia" ponieważ:

- pobudza układ immunologiczny skóry aktywując w ten sposób komórki odpowiedzialne za ochronę przed alergenami,
- przywraca równowagę,
- ochrania przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi,
- łagodzi podrażnienia i stany zapalne.

wydobądź to co w tobie piękne
linia

W każdej kobiecie jest piękno, tylko nie każda kobieta wie jak je wydobyć.
Salon urody Cosmex oferuje szereg zabiegów pozwalających wydobyć z nas to co piękne i wyjątkowe.