BOTOX

BOTOX
linia

botox

BOTOX

Botoks jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg botoksem polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 3-7 miesiącach. W efekcie działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki zostają wygładzone.

Preparat, który zawiera jad kiełbasiany jest wstrzykiwany w kilka miejsc na twarzy przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Podczas wykonywania zabiegu botoksem pacjent powinien znajdować się z w pozycji siedzącej. Zabieg trwa około 15-20 minut w zależności od liczby leczonych miejsc. Preparat zaczyna działać po ok. 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7-10 dniach. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Ból związany z tym zabiegiem jest naprawdę minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do ugryzienia przez mrówkę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Toksyna botulinowa jest stosowana w usuwaniu „kurzych łapek”, zmarszczek między brwiami tzw, marszczyciela czoła, poziomych linii na czole. Preparat ten jest również coraz częściej stosowany w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, w celu nadania im młodszego wyglądu i złagodzenia wyrazu oczu.

PRZECIWWSKAZANIA

– ciąża, karmienie piersią,
– choroby układu sercowo- naczyniowego,
– uczulenie na albuminę ludzką,
– przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
– przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych,
– przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych,
– choroby płytki mięśniowo-nerwowej,
– zażywanie leków regulujących akcję serca, np chinidyna,
– choroby układy nerwowego, np choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona etc.

BOTOX - CENNIK
bruksizm 1000zł
podniesienie kącików ust 400zł
kurze łapki 400zł
zmarszczki nosa (królicze) 400zł
bruzdy nosowo-wargowe 400zł
lwia zmarszczka 400zł
zmarszczki poprzeczne czoła 400zł

wydobądź to co w tobie piękne
linia

W każdej kobiecie jest piękno, tylko nie każda kobieta wie jak je wydobyć.
Salon urody Cosmex oferuje szereg zabiegów pozwalających wydobyć z nas to co piękne i wyjątkowe.